CRYPTOLOCKER VİRÜSÜ TAMAMEN ÇÖZÜLDÜ

CRYPTOLOCKER VİRÜSÜ TAMAMEN ÇÖZÜLDÜ

  • 377 Okuma
  • 27 Ocak 2021, 10:41

CryptoLocker olarak bilinen dosyalarınızı şifreleyerek yada silerek erişimini engelleyen fidye virüslerinin 2020 yılı içindeki ve geçmiş yıllardaki tüm davranış ve sürümleri tarafımızca çözüldü.

Tersine mühendislik teknikleri ile gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda virüsün genel algoritması çıkartıldı.

Bununla birlikte kullandığı yardımcı programlar AxCrypt, WinRar, WinZip gibi programlarda çözümlendi. Geçmişte sık rastlanmasada 2020 yılı içinde en çok rastlanılan durum haline geldi.

Virüs tüm dosyaları yukarıda belirttiğimiz tamamen yasal programlarla sıkıştırarak şifreledi. Geride bir iz bıraklamak için kayıtlı tüm verileri profesyonel dosya kırpma programları ile kırparak silme işlemini gerçekleştirdi.

Şifreleme işlemlerini ise en az üç farklı dosyalama şeklinde üç farklı şifrelerle şifrelediler. Buda içinden çıkılmaz bir duruma sebep oldu.

Yaptığımız araştırmalar ve tersine mühendislk işlemleriyle şifrelenen dosyalarınızla birlikte yukarıda belirtilen dosyalarında şifresini çözmeyi başardık. Üstelik en küçük atak yazılımları kullanmadan tamamen kodlama ve yazılımsal tekniklerle.

Bu virüse maruz kaldığınızda dosyalarınızı bozmadan şifreli haliyle tarafımıza ulaştırmanızın hemen ardından çalışmalara başlıyoruz ve dosyalarınızı kurtararak tarafınıza iletiyoruz.

Etiketler

Paylaş

Bilgi Talep Formu